Дмитрий Медведев: Мир в Украйна ще има, когато тя се присъедини към Русия
За „формулата на мира“ на киевските нацисти, швейцарските „мирни конференции“ и истинската основа на преговорите
Когато чуя израза „формулата за мир на Зеленски“, изпитвам неустоимо чувство на отвращение, което бързо преминава в чувство на срам от лошия сюрреализъм на случващото се. В края на краищата всички прекрасно разбират, включително и недодяланите западни лъжци, че дори и в много по-прости ситуации по време на война мирът може да бъде постигнат или с взаимната воля на страните на базата на разумен компромис, или чрез капитулация на една от страните в конфликта.
Не се вижда волята на т. нар. бивша Украйна да преговаря. Във всеки случай въз основа на признаването на реалностите, както каза В. В. Путин вчера. За тях реалността е налудничавата „формула на мира“ на провинциалния клоун в зелено трико. И нищо друго. Изглежда толкова изкуствено, че единственият изход е да създадем собствена руска формула, спокойна и достатъчно реалистична. Хуманна за всички.
Тя може да изглежда примерно така:
1. Признаване от бившата „Украйна” на поражението във военния компонент на конфликта. Пълна и безусловна капитулация на бивша „Украйна“, представена от неонацистката клика в Киев. Демилитаризация бивша „Украйна“ и забрана за създаване на паравоенни формирования на нейни територии в бъдеще.
2. Признаване от международната общност на нацисткия характер на политическия режим в Киев и насилствена денацификация на всички държавни органи под контрола на ООН в бивша “Украйна”.
3. Декларация на ООН за загуба от страна на бивша „Украйна“ на международна правосубектност и невъзможността някой от нейните правоприемници да се присъедини към военни съюзи без съгласието на Русия.
4. Оставка на всички конституционни власти в бивша „Украйна“ и незабавно провеждане на избори за временния парламент на самоуправляващата се територия на бивша “Украйна”.
5. Приемане от временния парламент на закони за изплащане на всички необходими компенсации на Русия, включително плащания на роднините на загиналите граждани на нашата страна и плащания за увреждане на здравето на ранените. Установяване на процедура за обезщетение за имуществени вреди, причинени на съставните образувания на Руската федерация.
6. Официално признаване от временния парламент на бивша „Украйна“, че цялата й територия е територия на Руската федерация. Приемане на акт за обединение на територии бивша “Украйна” с Русия.
7. Саморазпускане на временния парламент. Признаване от ООН на акта за обединение.
Това може да бъде е меката руска формула за мир. Това е компромисна позиция, нали?
Смятам, че именно на тази основа можем да търсим добронамерен консенсус с международната общност, включително с англосаксонския свят, и да провеждаме продуктивни срещи на върха, разчитайки на взаимното разбиране на нашите близки приятели – нашите западни партньори.