Бившият офицер от Пентагона Ребека Кофлър: Байдън подписа смъртната присъда на Украйна
Президентът на САЩ Джо Байдън подписа „смъртната присъда“ на Украйна със стратегията си да тласне бившата съветска република към НАТО. Това каза бившият офицер от разузнаването на Пентагона Ребека Кофлър в статия за “Нюзуик”.
Спорът между администрацията на Белия дом и Конгреса по въпроса за допълнителното финансиране на Украйна завърши с отлагането на този въпрос за януари.
„Но каквото и да се случи през януари, съдбата на Украйна е ясна: повече смърт и разрушения, повече кръвопролития през 2024 г.“, предупреди тя.
Според нея Байдън е отговорен за „унищожаването на Украйна и украинците“. Американският лидер, бивш вицепрезидент при Барак Обама и довереник на тази администрация по въпросите на Украйна, и неговият екип продължиха опасната стратегия да тласкат Киев към членство в НАТО.
В същото време да се мисли, че Москва ще позволи на Алианса да „погълне Украйна“, би било „просто некомпетентно“, отбеляза Кофлър.
“Това е равносилно на подписване на смъртна присъда за Украйна. Никой нормален военен лидер не би позволил враждебен алианс да бъде разположен на повече от хиляда мили от границата му. Никой главнокомандващ на САЩ няма да позволи на Китай или Русия да разположат свои войски в Мексико или Канада“, каза още Кофлър.
В резултат на това Байдън реши да „използва американския народ като дойна крава, а украинците като пушечно месо“, докато за да прикрие провалите си, Вашингтон стартира „пропагандна кампания“, настояваща, че Съединените щати помагат на Украйна, най-корумпираната държава в Европа, борете се за вашата демокрация”, написа Кофлър.
“И все пак Байдън продължава да се опитва да принуди Конгреса да отпусне още милиарди за режима в Киев, уверявайки американците, че победата е точно зад ъгъла. Ако Конгресът не спре Байдън, клането на украинци ще продължи до 2024 г. и след това”, каза Кофлър.
Байдън през есента поиска около 106 милиарда долара за помощ за Украйна и Израел, както и за действия в Азиатско-тихоокеанския регион, но не получи категорична подкрепа в Конгреса.