Разраства се използването на високи технологии за успешно развитие на китайските градове
Китайските градове се стремят към висококачествено развитие по различни начини, но новите технологии са последователен избор и вече помогнаха, за да се изследват и търсят по-интелигентни, по-екологични и по-иновативни пътища.
Хуанши, индустриален град в централната китайска провинция Хубей, вече пожъна предимствата на интелигентните технологии, съобщи неотдавна агенция Синхуа. Копаенето може да е замърсяващ, трудоемък и опасен сектор, но това не е така в този град, където се разчита на безпилотни машини, технологии за дистанционно наблюдение и интелигентни системи за координация.
Облечен в син работен костюм и бяла риза, работникът в желязната мина ДайеЮенДзинджон седи пред няколко компютъра в просторен команден център. Очите му са приковани към екраните, които показват подземните минни машини в реално време.
В миналото Юен се е трудил под земята в прашна среда сред оглушителния грохот на тежки машини.
Машините в мините се управляват дистанционно от офис
В средата на четиресетте въглищният миньор е трябвало да премине допълнително обучение, за да възобнови кариерата си като работник с бяла якичка.
Сега машините се управляват дистанционно от офис среда. Така техниката намалява интензивността на труда и подобрява безопасността на работното място, позволявайки на повече служители в минния сектор като Юен да работят в по-безопасна и по-здравословна среда.
Технологиите стимулират и зеленото развитие в новия район Сойнан
Местната туристическа дестинация на езерото Байяндиаен предлага на обществеността поглед върху това как авангардни технологии подпомагат екологичното опазване на град Хуанши.
Много китайци имат специално място в сърцата си за това езеро, което е най-голямата сладководна влажна зона в региона. В няколко известни литературни произведения от миналото езерото е описано като процъфтяващо с тръстикови лехи, извисяващи се лотосови полета и предлагащо изобилна реколта.
Между 60-те и 80-те години на миналия век обаче то сериозно пострада от промишлено замърсяване. Отпадъчните води и химикалите замърсяват водата и дъното на езерото, унищожавайки водния живот. През 90-те години на миналия век поради топлото време езерото почти пресъхва.
Загубата на местообитания и човешката намеса довеждат до драстично намаляване на популацията на птиците. През 2017 г. дейностите за рехабилитация на Байяндиан се подобряват и така се създава новата зона Сойнан.
Трансакции чрез електронната търговия увеличават приходите
Нова бизнес жизненост се появи в зоната И‘у при пакетите за експресни доставки в провинция Джъдзян. Доставките надхвърлиха 13,6 милиарда миналата година, което превърна град Дзинхуа в най-големия град в Китай по обем на доставки за четири последователни години, съобщи агенция Синхуа, цитирайки официални източници.
В допълнение към това, че там е най-големият пазар на едро за малки стоки в света. И‘у е разположена в североизточната част на град Дзинхуа. Тя всъщност е нещо като столица за електронна търговия, казва ДжуЛандзян, партиен секретар на комитета за пазарно развитие на И‘у.
Статистиката показва, че зоната И‘у е извършила трансакции чрез електронна търговия през 2023 г. за общо 442,37 милиарда юана (61,93 милиарда долара), което е с 13,22% повече на годишна база в сравнение с предишната 2022 г. Така трансграничната електронна търговия достигна 121,16 милиарда юана, което е ръст от 11,8 процента на годишна база.
И китайската хардуерна столица Йонкан, разположена в югоизточната част на Дзинхуа, активно прегърна пазара на електронната търговия през последните години, с непрекъснат растеж на бизнеса с експресни доставки. Той е достигнал 730 милиона стоки през 2023 г., което е увеличение от 5,8 процента на годишна база.
Общият китайски трансграничен износ чрез електронна търговия отбеляза ръст от 19,6 процента, за да достигне 1,83 трилиона юана през 2023 г., според данни на Главната митническа администрация.
Бързото подобряване на нивото на интернационализация на експресната търговия в Китай е важна сила за насърчаване на бързото развитие на трансграничната електронна търговия.
Износът на китайски собствени маркови продукти се е увеличил с 9,3 процента през 2023 г., което е с 1,7 процентни пункта повече в дела от общия износ.
От гледна точка на пазара продуктите с китайска собствена марка са изнесени в повече от 200 страни и региони по света.
Малките колети отразяват растежа на китайската икономика, а със силна верига за доставки и логистична система, китайските продукти продължават да инжектират нова жизненост на световния потребителски пазар.