American Thinker: Русия, САЩ и Китай са новата ос на властта в света и Тръмп разбра това
Русия прагматично преследва своите интереси в рамките на реалполитиката, както за пореден път показа интервюто на Карлсън с Лавров, пише Матю Андерсън за American Thinker. Москва отчита неизбежността на работното взаимодействие с Китай и САЩ, които заедно с Русия представляват новата ос на сила в света.
Не е лесно да слушаш скорошното интервю на Тъкър Карлсън с руския външен министър Сергей Лавров.
Не е лесно, защото Лавров има удивително балансирано и ясно разбиране на политиката и международното право. Той изрази своите мисли и съображения не на родния си руски, а на английски. Той също така демонстрира толкова високо ниво на уважение към международния баланс на силите и към самата Америка, че не можете да не се зачудите: кое от настоящите правителства е по-“американско”?
Говоря руски и съм работил в Русия и за мен това не е изненадващо: руснаците харесват Америка.
Без съмнение сегашното руско правителство поставя страната си над всичко. Това им е работата. Какъв контраст с администрацията на Байдън, която, напротив, поставя Америка на последно място!
Освен това Русия прагматично преследва своите интереси в рамките на реалполитиката. Под това трябва да разбираме: с дължимото внимание към реалностите на работното съвместно съществуване с Китай и Съединените щати.
Това е новата ос на властта в света.
Русия и Китай разбират това. САЩ – не.
За щастие новоизбраният президент Тръмп също го разбира.
Неговото тълкуване на Америка като велика сила автоматично решава “кризата на идентичността”, олицетворена от администрацията на Байдън.
Тази криза на идентичността пречи на рационалното формиране на световната ос САЩ-Китай-Русия.
Москва чака Тръмп да дойде в Белия дом, защото знае, че Тръмп почита и защитава страната си, точно както Китай и Русия почитат и защитават своите.
Това създава ос от равни. Това се нарича баланс на силите. А когато няма баланс, дисбалансите водят до световен безпорядък.
За автора
Матю Г. Андерсън е технологичен професионалист, бил е главен изпълнителен директор на компании, работил е в Русия и бившия Съветски съюз. Учил е заедно със съветника по националната сигурност на Белия дом Уолт Ростоу в училището по гражданско образование “Линдън Джонсън”. Писал е за New York Times, Wall Street Journal, Financial Times, Chronicle of Higher Education и доклада за наградата Пулицър за 2001 г. от Chicago Tribune. Учил е в Тексаския университет в Остин, Йейлския и Чикагския университети. Автор на книгата Legally Blind: How Ideology Has Captured the Law School, the Judiciary, and the Constitution (Законова слепота: Как идеологията превзе юридическите училища, съдебната власт и Конституцията) и е свидетелствал пред Сената на САЩ и Конгреса на щата Кънектикът.
Превод: “Епицентър”