Дни на тъмно и студено: приватизираната България
Печалбите на богаташите ще се помпат нагоре от цената на електроенергията, плащана от недоволните!
Служебното правителство на Димитър Главчев щяло да отпусне 2 млн. лева в подкрепа на над 20 хиляди засегнати домакинства.
Тази сума ще се плати от данъците на тези, които не са имали ток, както и от останалите невинни граждани, за ваше сведение. Не от Димитър Главчев, да се разберем!
„Железният закон на олигархията“: когато една заинтересована група се сдобие с голяма власт, тя неизменно започва да използва тази власт за личния си интерес.
А олигархията в България, освен чрез успешна бизнес дейност, възникна клептократски (приватизация на безценица или кражба на външнотърговски дружества), мутрократски (бандитчега, гаменчета и други “спортисти-застрахователи”), милиционерски (далавери с престъпници) и най-вече реститутски (до 9.09.1945 България била демокрация и други бла-бла).
Мотивите на притежаващите богатството в енергетиката са напълно прозрачни. Не е нужно да четем чужди мисли, за да разберем, че тези хора искат да увеличат богатството си, а не да видят как то намалява.
Затова цените ще летят нагоре (и без членство в еврозооната), за да има печалби за свръхбогатите.
А вие се смейте на твърдите цени при социализма и липсата на банани всеки ден, всеки час, всяка минута и всяка секунда!
Сега вижте тази табличка, обърнете внимание на заемащият третото място в СВЕТА.
Това е китайската компания за комунални услуги State Grid, най-големият работодател в света. Държавната фирма редовно е в топ 10 на класацията, като се има предвид експанзивният й глобален обхват. Държавната мрежова корпорация на Китай (SGCC) е успяла да инвестира и управлява 13 проекта за опорна енергийна мрежа в 10 страни и региона, включително Филипините, Бразилия, Португалия, Австралия, Италия, Гърция, Оман, Чили, Пакистан и Хонконг в Китай. Всички тези проекти са инфраструктурни проекти, жизненоважни за страните и регионите, където се намират, по отношение на местното икономическо и социално развитие и поминъка на хората. Те са ключови проекти за сътрудничество в рамките на инициативата „Един пояс, един път“.
Държавната мрежова корпорация на Китай (State Grid или SGCC) доставя енергия на население от над 1,1 милиарда души, като зоната на обслужване покрива 88 процента от територията на Китай. Извършвайки бизнес в 51 страни по света, State Grid успешно инвестира и управлява 13 проекта за опорна енергийна мрежа в 10 държави и региона. State Grid ускорява изграждането на нова енергийна система в Китай и се стреми да бъде пионер, лидер и насърчаващ чистата енергия и нисковъглеродната трансформация, за да обслужва по-добре целта на страната за достигане на пикови емисии на въглероден диоксид до 2030 г. и постигане на въглероден неутралитет до 2060 г.
Та се пита, но не нашенския министър, как една държава като Китай може да управлява енергетиката си без “преки чуждестранни инвестиции” и без частна олигархия, а България не може?
Може, може, но тогава частниците няма да печелят, а обществото!
Това плутокрацията няма да го допусне!