Политологът Максим Мизов с нова книга “Политическият нарцисизъм”
Какво ни разказва Кристофър Лаш за пришествието и възцаряването на нарцистичната култура в съвременните общества? Кои са причините и катализаторите за съвременната нарцистична епидемия според концепцията на Джин Твендж и Кит Кемпбел? Кои са мистериите в същността на политическия нарцисизъм? Какви перфидни и инструментални манипулации върши нарцисизмът с трите измерения на времето? Защо пространството става мишена и легитимационно средство на властовия нарцисизъм? Кои са най-големите жертви на нарцисизма? Защо разкошът и луксът са толкова страстно фаворизирани от нарцисизма? Какви са потайните отношения между хедонизма, аскетизма и нарцисизма? Какви са поколенческите образи на властовия нарцисизъм? Какво се крие зад експлозията на селфиманията? Какви са връзките и корелациите между процесите на дигитализацията и мощните ескалации на политическия нарцисизъм в публичния и частния живот на хората?
На всички тези и на ред други, твърде интересни и важни проблеми настоящата монография се стреми да даде и то интердисциплинарен отговор. Книгата е предназначена не само за тясно профилирани научни специалисти – политолози, културолози, антрополози, философи, социолози и психолози на политиката, но също за всички, които се интересуват по-системно от потайностите на случващото се в днешните обществено-исторически и социално-политически напрегнати времена
в скъпата ни Родина.
Максим Мизов е професор в Център за исторически и политически изследвания, доктор на социологическите науки и доктор по философия. Разработва проблемите на аксиологията, етиката, политологията, етническите малцинства.
През 1977 г. завършва философия с профил социология в Софийския държавен университет. Кандидат на науките (днес – доктор по философия) (1982). Доцент (1988). Доктор на социологическите науки с дисертация на тема „Социалнопространствени позиции на българските роми“ (2008). Професор. Директор на Центъра за исторически и политологически изследвания и научен секретар на Национален политически институт. Бил е хоноруван преподавател в Славянския университет и в УНСС, катедра „Политология“, а също и в УниБИТ. Член на редакционните колегии на списанията „Ново време“ и „Етически изследвания“, както и главен редактор на списание „Политически хоризонти“.Aвтор на 80 монографии (13 в съавторство) и на повече от 450 студии, брошури и статии в научно-теоретически сборници и списания. Съставител и научен редактор на 45 теоретични сборника и колективни монографии. Авторските му монографии от 2003 г. до днес са следните:
Изтеглете книгата от тук.